Manta Network и Acala успешно внедряват връзка между двете мрежи.
Manta Network и Acala са реализирали успешно връзка между двете мрежи в тестнета, с помощта на XCM, система за съобщения между мрежите предназначена за Pоlkadot. Това сътрудничество демонстрира възможност за взаимовръзка в екосистемата на Polkadot и подчертава възможността на Manta Network’s да приватизира парачейн активи. В този проект бяха предприети различни стъпки за доказване на по-различна от другите функционалност:
• Екипите изпълниха успешно предаване на активи Acala от мрежата на Acala към мрежата на Manta.
• Тези активи бяха успешнно приватизирани в Manta Network.
• Частните активи бяла върнати обратно към оригиналните активи в мрежата на Acala.
Взаимодействието между мрежите и възможност за взаимовръзка са ключови по стойност предложения за блокчейн проектите, изградени в екосистемата на Polkadot. Успешното внедряване чрез сътрудничество на тези две мрежи Manta и Acala потвърждава тези функции.
Конкретно, за Manta Network, възможността за използване на такива функции в Polkadot позволява предлагане на приватизация на всеки параейн актив, вместо да се ограничават частните сделки до собствени активи. Освен това, възможността за приватизация на всеки парачей актив ще подейства позитивно върху частните DEX (основани върху AMM), MantaSwap. След окончателното стартиране и на двете мрежи, ще можете да си представите следния случай: един потребител минтва Liquid DOT (LDOT) в Acala, трансферира/ предава го между мрежите към MantaSwap и предлага ликвидност към пара LDOT в MantaSwap или сам си сменя LDOT към друг токен в DEX.
Относно Manta Network
Последвайте ни в социланите мрежи: [Website] [Telegram] [Twitter] [Github] [Discord]
Manta Network — предоставлява решение за обезпечаване на конфиденциалност/ поверителност в блокчейна, построена на базата на първия принцип. В краткосрочен план, Manta ще се превърне в продукт, осигуряващ високопроизводителни частни DeFi транзакции, такива като преводи FT/NFT, свап в стил AMM. В дългосрочен план, Manta ще се превърне в платформа за блокчейн приложения с пълно осигуряване на поверителността.
Екипа на основатели на проекта Manta Network състои от голям брой именити професори и учени с опит, включващ Harvard, MIT, Algorand, а също така “ветерани” в областта на крипто индустрията.
Консултатните на проекта са известни личности: съосновател на Hypersphere Ventures Jack Platts, партьор на Polychain Текин Салими, бивш съучредител на Web 3 Foundation Ашли Тайсон и Шуяо Конг. Manta Network приключи първия си рунд на финансиране на проекта под ръководство на Polychain, в което финансиране взеха участие Three Arrows Capital, Multicoin, Alameda, Hypersphere. Също така, Manta Network получи грант отофициалния фонд Web 3 от Polkadot. Също така, Manta се явява изключителен участник на Програмата Substrate Builder Program и на Blockchain Acceleratorот Университета на Berkeley.
Относно Acala
Acala представлява универсална децентрализирана финансова мрежа, предлагаща блокчейн платформа, защитена от Polkadot, а също така набор от финансови приложения между мрежите, позволяващи на потребителите да търгуват, издават заеми на самообслужване, също така да предоставят ликвидност, получават достъп към стейкинг деривати (без доверие) — liquid DOT — LDOT и да печелят високо — процентни APY от своите цифрови активи. Мрежата е мащабируема, съвместима с Ethereum и оптимизирана с DeFi.
Проекта е основан през Октомври 2019, получил няколко гранта от Web3 Фондацията, подкрепена от следните кампании: Coinbase Ventures, Pantera Capital, Polychain Capital, Digital Currency Group, Arrington XRP Capital, и други известни фирми, с пълноценен екип, работещ в различни точки по света: New Zealand, China, Europe, Brazil, и United States. Като отворена платформа, Acala позволява внедряване на финансово-ориентирани приложения dApps за използване на смарт-контракти или вградени протоколи с отворени възможности за взаимодействие между мрежите със сигурни финансови оптимизации.
Linktree | Newsletter | Discord | Website | Twitter | GitHub | Wiki | YouTube
Превод от оригинален източник — линк
Twitter: @SvetlanaDulapc1
Telegram: https://t.me/SvetlanaDulapchi
Discord: @Keithbm#4751